PODAWANIE LEKÓW – REALIZACJA RECEPT – UMAWIANIE NA WIZYTY LEKARSKIE

Wielu seniorów każdego dnia musi przyjmować różne leki. Także konieczne mogą być regularne wizyty u lekarzy oraz realizowanie wypisywanych przez nich recept. W takim przypadku nasi opiekunowie są całkowicie do pomocy!

Oferujemy profesjonalną opiekę senioralną w Krakowie, która skoncentrowana jest na potrzebach podopiecznych. Pracujemy w ich domach, co powoduje, że osoby starsze mogą wtedy komfortowo i bezpiecznie spędzać czas.

Niestety, z wielu względów seniorzy zapominają brać przepisane leki. Zdarza się również, że mylą się przy ich rozdzielaniu, co może by także niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Doświadczony opiekun zadba w takiej sytuacji o to, aby przepisane leki były właściwie rozdzielone, w odpowiedniej dawce i zażyte o określonych porach dnia. Pomoc dotyczy także podawania leków w inny sposób, na przykład leków w formie maści, inhalacji, kropli do oczu. W ten sposób można mieć pewność, że senior przyjmie wszystkie potrzebne leki.

Nasi opiekunowie również są gotowi do pomocy wtedy, gdy konieczne jest umówienie się na wizytę do lekarza. Mogą umówić ją telefonicznie do poradni specjalistycznej czy lekarza rodzinnego zgodnie z życzeniem klienta. Także mogą zamówić wizytę domową, gdy podopieczny nie może opuszczać domu.

 

Zakres usług obejmuje także realizację recept. Seniorzy często nie mają siły, aby stać w kolejkach, dlatego wykupienie recepty w aptece może być powierzone opiekunowi, który dokona zakupu. W ten sposób starsza osoba nie musi odwiedzać apteki samodzielnie, co często nie jest też możliwe ze względu na jej stan.