KARMIENIE

Karmienie osoby starszej czy niepełnosprawnej ruchowo może być trudnością i wymagać odpowiedniego przygotowania. Jest ono jednak konieczne, ponieważ to z pożywieniem dostarczamy do organizmu ważne składniki odżywcze, które w diecie seniorów są bardzo ważne dla zdrowia. Obowiązek karmienia podopiecznego może także znajdować się w zakresie usług opiekuna. Jeżeli potrzebna jest profesjonalna opieka nad osobą starszą w Krakowie, która będzie włączała też karmienie, jesteśmy do dyspozycji!

Starszym osobom jedzenie nierzadko sprawia dużo problemów. Może być to kwestia przewlekłych chorób, które uniemożliwiają wzięcie do ręki sztućców, choroby Parkinsona, demencji, także niepełnosprawności. Wówczas opiekun zadba o to, aby podopieczny otrzymywał o konkretnych porach dnia jedzenie.

Do każdego seniora nasi opiekunowie podchodzą w sposób indywidualny. Wspierają samodzielne spożywanie posiłków, wykazując się cierpliwością i pomocą, a także karmią ich własnoręcznie. Zależy nam na tym, aby podopieczni otrzymali w tym przypadku najlepszą obsługę, ponieważ zdajemy sobie sprawę nad tym, aby byli ono w pełni zadowoleni.